sevgi kötü kılar

yazan:

  • 2 dakikalık bir metin-

sevgi kötü kılar. çok sevgi çok kötü kılar. az seven faydalı değilse de zararsız; en büyük zararı fazla faydasız oluşu. sevginin tüm engelleri aştığını işitmediniz mi? ne demek bu? ahlak mı dayanır sevginin seline, acı mı, söz mü, yemin mi, memleket mi? sevgi tehlikeli bir şeydir.
az sevenleri toplayın çevrenize. budur öğüdüm size.


sevgi sizin cemiyetten alacaklı olduğunuz da değil; hak edin! kimsenin size sırf varsınız diye sevgi borcu yok. var olan trilyon şey varken uçan her kuşu sevmekle kim yorulsun? yani o kadar sevgi açıysan dostum, bana seni sevmem için iyi sebepler sunmalısın. yoksa sevgimi değerlendireceğim daha iyi kaynaklar var.


allah yarattı diye sevecekmişim güya her şeyi! bir laf bu kadar salak olur. allah bile sevmiyor kendi yarattığı her şeyi. kızıyor şeytanına, nankörüne, hainine, zalimine. bende belki pek çok şey sonsuzsa da -bilmiyorum henüz- sevgi değil sonsuz.


bu kadar zor bulunur bir yakıtı, bu kadar bol harcayan birini buldun mu, kaç! işte kötü kılar, dediğim o. yüksek gerilim hattı risk demek, yüksek enerji demek, deprem demek. küçük sevginin yelinden korkma da güçlü sevginin fırtınası uçurur adamı.


sevgi dengesiz kılar. sevgi bipolar kılar. sevgi uykusuz kılar ve sevgi intikamcı kılar. hırssız bir seven görmedim ben hiç.


sonra seni sevenlerin senden teşekkür beklemesi aptalcadır. sana zorla bakım verene ödeme mi yapacaksın? talep etmediğim şeyin teşekkürünü de etmem. talep benden gelmeli. hem sevgi sevenden sevilene giden bir şey değil ki. sevenden çıkıp sevilenden seken, tekrar sevene sokulan bir şey. sevgi sevende dönen bir şey. kendi kalbindeki gargaranın hesabını senden sorandan kaç. sevgi bir kişisel mastürbasyon. kimsenin mastürbasyonuna meze olmamanı öğütlerim sana.


sen seversen seni seveni, burada tek değil iki ilişki var. iki ayrı ilişki tevafuk etmiş aynı uzay-zamanda. tadını çıkarmaya bakmalı ama sevgi aşırısı için tedbirleri elden bırakmamalı. tehlikeli bir şeydir fazla sevmek. bir bakmışsın, ölçü kaçıvermiş. eziyet oluvermiş seven ve sevilen için…


en güzel bir iyilik ve şefkat-vari bir duygudaşlık, bir hasret, bir özgecilik, bir merhamet ve birlik gibi pazarlanan o tehlikeli duyguyu anladın mı şimdi? sinsice her yere sokulan ve kendini bir borç gibi pazarlayan. evet, sevileni borçlu ve köle kılan… kaçın ondan.

“sevgi kötü kılar” için bir cevap

  1. Lotte avatarı

    İnsan neden sevilmekten kaçsın ki? Herkesin sevgi anlayışı, gösteriş şekli farklı. Kimi sözleriyle, kimi davranışlarıyla, kimi sessizliğiyle, kimi yazdıklarıyla gösterir. Her şeyin fazlası zararlı katılıyorum ama… Özgüvenli, kendisine ve etrafına saygısı olan insanlarla sevişmeniz dileğimle… 😊

kanaatiniz nedir?

%d blogcu bunu beğendi: